دیدار مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی ریز با خانواده چند تن از شهدا در آستانه سال جدید

دکتر مصطفی پور در روزهای پایانی سال 1401 با حضور در منزل 4 شهید بزرگوار هشت سال دفاع مقدس شهرستان نی ریز، با خانواده این شهدای بزرگوار دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد غدیر نی ریز، مدیرعامل این مجتمع در ادامه دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس در آستانه سال جدید با خانواده شهیدان مجید مقبلی و حسین مهربان از نی ریز، شهید عباس زاده از مشکان و شهید دولت آبادی از قطرویه به گفتگو نشست.

مصطفی پور در این دیدارها توجه ویژه به فرهنگ ایثار و شهادت را سرلوحه همه مدیران و کارکنان مجتمع فولاد غدیر عنوان کرد و اظهار داشت: هرآنچه امروز داریم به برکت از خودگذشتگی های این شهدای بزرگوار است. آنان رفتند تا ما در امنیت و آزادی به سر ببریم و هموار مدیون ایثار این دلاورمردان خواهیم بود.

وی صبوری خانواده شهدا به ویژه مادران شهدا را از جنس صبر زینبی (س) عنوان کرد و این توفیق را نتیجه دعای فرزندان شهید خواند و افزود: روح شهدا همواره حاضر و ناظر بر اعمال ماست و ان شاالله دعای ایشان بدرقه راهمان باشد.

شهید علی عباس زاده از شهدای بخش پشتکوه و شهر مشکان در سال 1367 در سن 26 سالگی و طی عملیات تک دشمن بعثی در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر مطهرش 11 سال بعد به زادگاهش آمد.

شهید مفقودالجسد مجید مقبلی در 22 اردیبهشت 1365 در 18 سالگی در جبهه شرهانی، هنگامی‌که سوار بر آمبولانس بود، وسیله نقلیه آنان هدف تیر دشمن قرار گرفت و دیگر بعدازآن هیچ‌کس از مجید نشانه‌ای نیافت. نام مبارکش را در میان جاویدالاثرهای جنگ تحمیلی نوشتند و خانواده و دوستانش همچنان به انتظار روزی هستند که نشانی از او بیابند.

شهید حسین مهربان در سال ۱۳۶۵ از طریق بسیج به جبهه اعزام شد و به گردان کمیل پیوست و در 19 مهر 1367 در جبهه شلمچه به فیض بزرگ شهادت نایل آمد. پیکر مطهرش در گلزار شهدای نی‌ریز به خاک سپرده شده است.

شهید عباس دولت آبادی از شهدای شهر قطرویه در 29 مرداد 1365 عازم جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و 5 ماه بعد در عملیات کربلای ۵ در جبهه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.