اولین دوره المپیاد ارزیابی علمی و عملیاتی آتش نشانان ویژه شرکت‌های فولادی زیر نظر شرکت ملی فولاد ایران در روز سه شنبه 24 آبان ماه با حضور 7 تیم شرکت کننده در سالن دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان نی‌ریز آغاز بکار کرد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز، درمراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات که با حضور تیم‌هایی از شرکت‌های فولادی بافت، سبزوار، سفیددشت، شادگان، قائنات، میانه و نی‌ریز و به میزبانی مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز برگزار شد، دکتر محسن مصطفی‌پور مدیرعامل این مجتمع با اشاره به اهمیت رعایت نکات ایمنی در شرکت‌های فولادی، وظیفه آتش‌نشانان و نیروهای ایمنی را مهم برشمرد و اظهار داشت: آتش‌نشانی شغل نیست، بلکه عشق است و  آتش‌نشانان  نیروهای فداکار و شجاعی هستند که همیشه با حضور خود حافظ جان کارکنان مجتمع‌های صنعتی هستند.

وی از این المپیاد به عنوان ارزیابی آمادگی علمی و عملیاتی آتش‌نشانان یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که با همت مجتمع‌های فولادی و حمایت شرکت ملی فولاد ایران و ایمیدرو این المپیاد در سال‌های آینده نیز استمرار داشته باشد.

دکتر ولدخانی مدیر HSE ایمیدرو نیز در مراسم آغاز بکار این المپیاد با اشاره به ممیزی‌های سالیانه این شرکت از کارخانه‌های فولادی اظهار داشت: خوشبختانه در سال‌های اخیر، میزان رعایت نکات ایمنی و آمادگی نیروهای ایمنی و آتش نشانی هر ساله افزایش داشته و این پیشرفت  چشمگیر بوده است.

دکتر نعیمی، مدیر HSE شرکت ملی فولاد ایران نیز در این مراسم، برگزاری این المپیاد در سطح ملی را دستاوردی مهم برای واحدهای ایمنی شرکت‌های فولادی عنوان کرد و از همکاری تیم‌های شرکت کننده قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم، دکتر کلات پور رئیس هیئت داوران فرایند برگزاری المپیاد را تشریح کرد و در پایان مراسم قرعه کشی برگزاری مسابقات انجام شد.